Zastosowanie zabiegu mezoterapii

Kosmetologia bezustannie zaskakuje nas nowymi zabiegami poprawiającymi defekty urody. Celem każdego pacjenta jest rzecz jasna odzyskanie młodego wyglądu. Wśród zabiegów godnych polecenia w tym zakresie z całą odpowiedzialnością polecić możemy zabieg mezoterapii. Co więcej, dowiedziono nawet, że mezoterapia hamuje proces łysienia. Zabieg nie jest skomplikowany. Polega on na podskórnym wprowadzeniu specjalnej substancji zawierającej odżywcze składniki. Zresztą mogą się one również charakteryzować działaniem regenerującym bądź leczniczym. Najczęściej preparaty te bazują na kwasie hialuronowym, witaminach, minerałach czy ekstraktach roślinnych. Ich skład uzależniony jest od ich przeznaczenia.

Gdzie wykonać zabieg mezoterapii?

Dzisiaj zabieg mezoterapii oferowany jest praktycznie przez każdy profesjonalny salon kosmetyczny. Istnieje jednak pewien warunek. Osoba zajmująca się aplikacją preparatu pod skórę musi dokładnie znać się na ludzkiej anatomii. Jakikolwiek błąd popełniony w trakcie wykonywania zabiegu może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Najlepiej więc szukać takich gabinetów bądź salonów kosmetycznych, w których to zabieg mezoterapii wykonywany jest przez lekarza. Nie jest to trudne. W polskich miastach, szczególnie na zachodzie, jak w Szczecinie funkcjonują duże kliniki (Świat Urody➥kosmetyczka➥Szczecin). Można w nich poprawiać urodę zarówno przy pomocy medycyny estetycznej, jak i przy pomocy zwykłych zabiegów kosmetycznych. Niestety nawet profesjonalnie wykształcona kosmetyczka nie ma tak kompleksowej wiedzy do przeprowadzenia tego zabiegu, jak lekarz.

Kiedy wskazana jest mezoterapia?

Mezoterapia (informacje➥Wikipedia) usuwa takie defekty urody jak zmarszczki, blizny, rozstępy, nielubiany przez kobiety cellulit czy znamiona potrądzikowe. Z zabiegów mezoterapii korzystają nawet ci, którzy borykają się z nerwobólami. Mężczyźni równie chętnie stosują ten zabieg w celu zahamowania procesu wypadania włosów. Mezoterapię możemy podzielić na igłową i bezigłową. Jak sama nazwa wskazuje mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu specjalnie sporządzonego preparatu do wnętrza skóry. Często też po zakończeniu zabiegu kosmetyczka wykonuje masaż. Dzięki temu substancje odżywcze lepiej i głębiej wchłaniają się do tkanek. Metoda bezigłowa wykorzystuje napięcie elektryczne. Pod wpływem energii elektrycznej dochodzi do rozszerzenia błon komórkowych. W rezultacie preparat bez przeszkód może zostać wchłonięty przez komórki. Zaleca się stosować mezoterapię w serii kilku zabiegów. W ten sam sposób pobudza się do wzrostu meszek włosowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *